Wokalistka, dyrygent, trener wokalny. Porusza się w klimatach muzyki smooth – jazzowej, sięgając do korzeni amerykańskiego jazzu (Ola Troczyńska Quintet) z elementami brazylijskiej bossa novy (OlaTinProject), muzyki folkowej (współpraca z zespołem Desorient grającym muzykę filmową Michała Lorenca) i piosenki literackiej i pop.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Turku ( fortepian ), Państwowego Liceum Muzycznego w Poznaniu (rytmika) oraz Akademii Muzycznej  im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyrygentura chóralna).

Laureatka wielu festiwali i przeglądów muzycznych m. in.: Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Greckiej w Zgorzelcu; Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie; Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze; dwukrotna laureatka „Szansy na sukces”, co zaowocowało m.in. występami w cyklicznym programie TVP 2 „Imiennik Dwójki”.

Ma na swoim koncie współpracę m. in. z zespołami Desorient (m. in. koncerty podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2007r., II Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych w Płocku),  Des Moines  (m. in. występ na koncercie z okazji 150-lecia miasta Krakowa, support podczas trasy koncertowej M.Maleńczuka i W.Waglewskiego „Koledzy”), Kameleon (m. in. Gala Wolontariatu 2008, 2009), a także z Kabaretem Moralnego Niepokoju (m.in.Kabaretowa Noc Listopadowa), Witoldem Cisło, Mirosławem Czyżykiewiczem (płyta „Odchodzę, wracam”)

cropped-IMG_28001.jpgKZ_042017_Ola_sesja-25

W sezonie 2005/06 występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie w spektaklu „Obsługiwałem angielskiego króla” B. Hrabala w reż. P. Cieślaka.

  Od 2005 r. prowadzi działaność pedagogiczną. W  2006 r. poprowadziła warsztaty wokalne przygotowujące laureatów „Szansy na sukces” do koncertu finałowego w Sali Kongresowej. W latach 2005-2006 prowadziła klasę śpiewu rozrywkowego w prywatnej szkole muzycznej w Otwocku, w 2009 klasę śpiewu w Autorskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. K. Komedy w Warszawie. W 2011 roku założyła Studio Piosenki przy Centrum Kultury Izabelin.

Jako pedagog i dyrygent ma na swoim koncie współpracę z Teatrem Dramatycznym (spektakle „Alicja” reż. Paweł Miśkiewicz i „Glissando” reż.Christian Garcia), Teatrem na Woli („Niedźwiedź Wojtek”reż.Ondrej Spisak), Teatrem Rozmaitości („Nietoperz” reż Kornel Mundruczo)

 Obecnie prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą przy Projektach Teatralnych Magdaleny Glapińskiej.

Założyciel i dyrygent chóru APROBATA działającego pod skrzydłami Domu Kultury Stare Babice.